ЗАТВЕРДЖЕНО
протокол засідання ради
від 23.09.2021р. №01
ПОЛОЖЕННЯ
Ради закладу дошкільної освіти №6 «Веселка» Нетішинської міської ради
1.Загальне положення
1.1 Відповідно до пункту 47 Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року №86 наказу міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 398 від 26 квітня 2011 року «Про затвердження Примірного положення про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» у дошкільних навчальних закладах на загальних зборах обирають раду навчального закладу та її членів та голову.
1.2.Рада закладу дошкільної освіти ( далі – рада) – це постійно діючий у період між загальними зборами орган громадського самоврядування.
1.3 У своїй діяльності рада керується Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про заклад дошкільної освіти, цим Положенням та Статутом закладу освіти.
2.Мета, завдання і принципи діяльності ради закладу дошкільної освіти.
2.1.Метою діяльності ради є:
Сприяння демократизації та гуманізації навчально – виховного процесу;
Об’єднання зусиль педагогічного колективу, батьків, громадськості щодо розвитку закладу освіти та удосконалення освітнього процесу;
Формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління закладом освіти:
Розширення колегіальних форм управління ЗДО;
Підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов’язаних з організацією освітнього процесу.
2.2 Основними завданнями ради є:
Підвищення ефективності освітнього процесу у взаємодії з сім’єю, громадськістю;
Визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямків розвитку ЗДО та сприяння організаційно – педагогічному забезпеченню освітнього процесу;
Формування розвивального середовища;
Створення належного педагогічного клімату в ЗДО
Сприяння духовному, фізичному розвитку дітей та набуття ними соціального досвіду;
Підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання дітей, творчих пошуків і дослідницько–експерементальної роботи педагогів;
Сприяє організації дозвілля та оздоровлення дітей;
Зміцнення партнерських зв’язків між родинами дітей та ЗДО з метою забезпечення єдності освітнього процесу.
2.3 Рада закладу діє на засадах:
Законності, гласності;
Виборності;
Колегіальності ухвалення рішень;
Добровільності і рівноправності членства.
Підзвітності і відповідальності перед загальними зборами батьків закладу.
3.Структура ради закладу та організація її діяльності.
3.1 Обирають раду ЗДО, її членів та голову, встановлюють строк їх повноважень на загальних зборах, що проводять на початку навчального року. До складу ради пропорційно обираються представники від колективу закладу, батьків, або осіб які їх замінюють. Рішення про дострокове припинення роботи члена ради з будь – яких причин приймається виключно загальними зборами.
3.2. На чергових зборах рада закладу оновлюється не менше, ніж на третину.
3.3. Рада працює за планом, що затверджується на першому засіданні новообраної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю.
3.4. Очолює раду ЗДО голова, який обирається зі складу ради. Головою ради не може бути завідуюча та її заступники.
3.5. Завдання ради може скликатися її головою або з ініціативи директора ЗДО , власника ( засновника), а також членами ради.
3.6. Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямків роботи. Склад комісії і зміст їхньої роботи визначається радою.
3.7 Члени ради мають виносити на розгляд усі питання, що стосуються діяльності ЗДО, пов’язаної з організацією освітнього процесу, проведення оздоровчих та культурно – масових заходів.
3.8. Рішення ради приймається простою більшістю голосів за наявності на засіданні не менше двох третин її членів. У разі рівної кількості голосів вирішальним є голос голови ради.
3.9.Рішення ради, що не суперечить чинному законодавству та Статуту ЗДО, доводять в 7-ми денний термін до відома педагогічного колективу, батьків або осіб, що їх замінюють.
3.10. У разі незгоди адміністрації ЗДО з рішенням ради створюється узгоджувальна комісія, яка розглядає спірне питання. До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профспілкового комітету закладу освіти.
3.11. Рада ЗДО:
Організовує виконання рішень загальних зборів
Розглядає питання поліпшення умов здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально – технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу;
Заслуховує питання організації харчування у закладі;
Розглядає звернення учасників освітнього процесу з питань роботи ЗДО;
Разом з адміністрацією здійснює контроль за виконанням Статуту ЗДО;
Розробляє, переглядає, при потребі вносить зміни в положення про раду закладу з дотриманням чинного законодавства України про освіту;
Сприяє педагогічній освіті батьків;
Вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу.
3.12. Статутом ЗДО можуть визначатись й інші повноваження ради закладу, що не суперечать чинному законодавству.
3.13. Комітети звітують про свою роботу перед загальними зборами батьків дітей, які відвідують заклад, один раз на рік - в день виборів нового складу комітетів. На вимогу більшості батьків можуть проводитися позачергові звіти комітетів.
3.14. Секретар ради веде протоколи засідань і зборів, що зберігаються у справах ЗДО і передаються за актом новому складу відповідних комітетів. Строк зберігання протоколів – 3 роки.
3.15. Керівництво і працівники закладу не несуть відповідальності за стан оформлення протоколів.